Tradičná receptúra arabskej nátierky z celého cíceru a tahini pasty.

Tahini hummus je tradičná a obľúbená arabská nátierka, ktorá v sebe spája jemnú chuť cíceru, tahini  sezamovej pasty a citrónovej šťavy. Je populárna na celom svete a my vám ju ponúkame bez konzervantov, lepku či cholesterolu. Tahini hummus si vychutnáte na čerstvom pečive, aj ako rýchlu večeru na hrianke alebo pitachlebe. Môžete ju ponúkať aj ako dip k čerstvej zelenine.

Tahini hummus v kelímku má dobu spotreby 90 dní.

Základ našich nátierok tvoria strukoviny. Tie sú odborníkmi na výživu odporúčané pre vysoký obsah bielkovín. Použitie našich nátierok je veľmi široké, okrem najjednoduchšieho natierania pečiva nimi môžete dochucovať omáčky a polievky. Výborné sú aj na plnenie pirohov a slaných koláčov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 g / Hmotnosť produktu 115 g
Energia – 1120 kJ/270 kcal, bielkoviny 5,0 g, soľ 1,0 g, tuky 22 g / z toho nasýtené mastné kyseliny 2,0 g, sacharidy 13 g /z toho cukry 0,7 g.
ZLOŽENIE VÝROBKU 
Cícer, voda, repkový olej, 8 % tahini pasta (mleté sezamové semienka), 100 % citrónová šťava z koncentrátu, sójový nápoj (voda, sójové bôby), sušený cesnak, modifikovaný kukuričný škrob, jedlá soľ,zmes korenín, cukor.

Ďalšie skvelé recepty na www.lahke-recepty.sk

Na lahke-recepty.sk nájdete zdravé recepty, články o kvalitných potravinách a o tom ako vplývajú potraviny na vaše zdravie.

Lahke-recepty-pasik